Przedstawiamy: ‘Marvel’s Avengers’


Premiera Marvel’s Avengers jest tak bliska, że już niemal słyszymy dźwięk repulsorów Iron Mana świszczących nad naszymi głowami. Po katastrofalnym ataku przeprowadzonym przez Taskmastera na moście Golden Gate Bridge podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby Avengerów w San Francisco, należący do drużyny Helicarrier zasilany przez Terrigen eksplodował, dziesiątkując populację miasta. Drużyna, obarczona winą za śmierć tysięcy osób, w tym jednego z jej członków, zostaje rozwiązana.

Kilka lat później, wraz z podejrzeniami dotyczącymi okoliczności wypadku pojawia się bystra i odważna Inhuman, która próbuje ponownie zjednoczyć drużynę. Tak wszechstronnemu zespołowi Superbohaterów towarzyszy wiele różnych stylów walki.

Kapitan Ameryka


Żegnaj Kapitanie, ledwie się znaliśmy. Niestety Superżołnierz Steve Rogers stał się niespodziewaną ofiarą incydentu w San Francisco, znanym jako A-Day. Nie lękajcie się jednak, gracze będą mieli okazję dzierżyć tarczę jako Strażnik Wolności (przynajmniej) podczas wstępu do gry.

Czy powróci on w późniejszej części historii dopiero się okaże… Jest to jednak Steve, który opanował swoje zwiększone umiejętności, a gracz będzie mógł wykorzystywać bieganie po ścianach i podwójne skoki podczas manewrowania po polu bitwy. Ale oczywiście to ikoniczna tarcza jest jego główną bronią – oferując ataki dystansowe, które działają także jako kombinacje.

Jedną z nich jest imponująca umiejętność odrzutu. Gracz może użyć naładowanego rzutu, aby trafić kilku przeciwników, jednak jeśli uda ci się wykonać wszystko w odpowiednim momencie, Kapitan kopnie tarczę z powrotem w kierunku namierzonych przeciwników.


Iron Man


Po katastrofalnym wydarzeniu A-Day, Tony Stark porzuca swoją ogromną fortunę i technologię na kilka lat, aż do dnia, w którym Kamala Khan przekonuje go do ponownego założenia zbroi Iron Mana. Podczas jego nieobecności nikczemna organizacja Advanced Idea Mechanics, znana także jako AIM stała się międzynarodową siłą zbrojną i zakazała działalności Superbohaterów.

Jednak gdy tylko Stark zacznie wykorzystywać swoje liczne zbroje, gracz będzie mógł używać systemu sterowania lotem do atakowania przeciwników ze wszystkich stron. Jego klasyczne repulsory w połączeniu z rakietami pozwalają graczowi wykonywać kombinacje ataków dystansowych i walki wręcz, w zależności od tego, czy znajduje się on w powietrzu, czy na ziemi.

Poza tym możliwe jest korzystanie z całego uzbrojenia Iron Mana zarówno podczas unoszenia się nad powierzchnią, jak i używania zdolności „szybkiego lotu”. Co z wielkim zakończeniem? Cóż, jego ciężki finiszer kombinacji wystrzeliwuje „Unieruchamiający pocisk”, który chwyta namierzonego przeciwnika przed wyrzuceniem go w powietrze. Nieźle.


Thor


Po rozpoczęciu gry zastaniemy Boga Piorunów przepełnionego poczuciem winy po zniszczeniu San Francisco. Postanawia on pomóc mieszkańcom Midgardu w inny sposób. Gdy powróci on do akcji, graczy czeka dużo zabawy dzięki możliwości łączenia jego legendarnego młota Mjolnira z umiejętnością Moc Odyna. Po wyzwoleniu Mocy Odyna gracz może porazić się prądem (w dobry sposób?), co natychmiastowo ma inny wpływ na każdego przeciwnika.

Nie są to jednak obrażenia od piorunów, całkowicie zmienia to każdy atak. Sam Mjolnir ma w zanadrzu dość wyjątkowe ataki, można wykorzystać go do łańcuchowego namierzenia kilku przeciwników, a nawet rzucenia jak granat. Różni się tylko tym, że zamiast odłamków rzucenie go powoduje eksplozję piorunów. Dodaj do listy odtwarzania twój ulubiony klasyczny rock i spełnij swoje wszystkie Mjolnirowe fantazje!


Hulk


Po wydarzeniach A-Day, Hulk kwestionuje rolę Superbohaterów na świecie i udaje się na dobrowolne wygnanie, odmawiając ponownej przemiany w Bruce’a Bannera. Ta nowa wersja „Zielonego Olbrzyma” dodaje do jego umiejętności niesamowite moce, które zamienią każdego gracza w broń masowej zagłady.

Hulk potrafi wyrywać kawałki ziemi i napromieniowywać je energią gamma, która krąży w jego ciele. Jeśli ci się spieszy, możesz rzucić kawałkiem w przeciwników, a jeśli wolisz zrobić coś bardziej ekstrawaganckiego – możesz zeskoczyć z wysokiego punktu na mapie z odłamkiem w rękach, powodując niesamowite zniszczenia. Programiści mieli na celu odwzorowanie nieprzewidywalności Hulka i wygląda na to, że zrobili to po mistrzowsku.

Hulk może nawet podnieść przeciwników i użyć ich jako broni, zmiażdżyć ich lub rzucić w innych wrogów. A więc wbrew powszechnemu przekonaniu, CHCESZ rozzłościć Hulka. Tak jest dużo fajniej.


Czarna Wdowa


Nie skreślaj Czarnej Wdowy tylko dlatego, że nie ma supermocy; opanowanie jej umiejętności sprawi, że gracz stanie się siłą, z którą trzeba się liczyć na polu walki. Natasha Romanoff jest jedną z niewielu bohaterów, którzy nie przestali działać po A-Day – po rozwiązaniu inicjatywy Avengers powróciła do pracy w wywiadzie, ponownie stając się szpiegiem.

Nie ma supermocy, lecz jej zdolności akrobatyczne czynią z niej śmiercionośną broń, a szybkość jej ataków wręcz nie ma sobie równych w całej drużynie. Gracze mogą szybko przełączać się między jej elektrycznymi pałkami i podwójnymi pistoletami automatycznymi lub Magnum o ciężkim kalibrze. Jednak to umiejętność maskowania czyni ją wyjątkową.

Potrafi ona wchodzić i wychodzić z trybu niewidzialności na polu bitwy. Podczas walki poruszaj się Czarną Wdową za pomocą umiejętności chwytania i łącz jej ultraszybkie ataki wręcz z niewidzialnością, aby siać chaos wśród przeciwników – nawet nie zdążą cię zauważyć.


Ms. Marvel


Wreszcie, czas przyjrzeć się debiutantce w drużynie. Kamala Khan jest nastolatką urodzoną w świecie, który kochał Avengerów. Nawet po ataku w San Francisco nigdy nie straciła nadziei i podziwiała całą drużyną, a szczególnie Kapitan Marvel. Po eksplozji kryształu Terrigenu odkryła, że jest jedną z Inhumans i posiada zdolność „powiększania” swojego ciała i zwiększoną siłę.

Jej ataki wręcz pozwalają graczom zmiatać przeciwników z drogi lub odpychać ich rozciągliwymi kończynami. Możliwe jest także deptanie po nich niczym Hulk. Czy uczyła się z filmów o Avengerach?

Gracze mogą kreatywnie wykorzystywać kończyny Kamali podczas walki, łącząc różne style gry w jednej postaci. Skupiasz się na ataku? Te pięści mogą ci się przydać. Wolisz zachować mobilność podczas walki? W razie potrzeby Kamala może stać się bardzo szybka. I oczywiście, rozciągliwe kończyny są idealne do ataków dystansowych.


Hawkeye


Zdawaliśmy sobie sprawę, że Square Enix i Crystal Dynamics zamierzają dodać do gry nowe postacie po premierze, nie wiedzieliśmy jednak, o których bohaterów chodzi. W efektownym pierwszym zwiastunie mieliśmy okazję zobaczyć w akcji samego Clinta Bartona – Hawkeye’a.

Mimo że nie ma zbyt dużo informacji o jego umiejętnościach i kombinacjach, wydaje się oczywistym, że będzie głównie polegać na atakach dystansowych używając swojego charakterystycznego łuku i strzał. Czy to miecz przypięty do kołczanu?

Hmm… Sugeruje to, że Barton będzie mógł siać zniszczenie w trybie walki wręcz. Jeden ze wspaniałych projektów koncepcyjnych prezentował nawet inspirację serią o Hawkeye, My Life As A Weapon Matta Fraction i Davida Aja, warto się więc z nią zaznajomić. Historię łucznika można rozegrać samemu, jak i w trybie kooperacyjnym, upewnij się więc, że masz dobry cel!

Wrogowie


Przeciw komu staną więc Najpotężniejsi Obrońcy Ziemi? Cóż, jak na razie wiemy, że to spoglądający zza czaszki Taskmaster poprowadził atak na San Francisco we wstępie. Jego pamięć fotograficzna pozwala mu zapamiętać styl walki każdej osoby i natychmiast go odwzorować. Jednak podczas nieobecności Avengerów, to George Tarleton dowodzi nikczemnej organizacji AIM, która kontroluje społeczeństwo za pomocą dronów wykorzystujących zaawansowaną technologię.

Fani komiksów z pewnością wiedzą, że Tarleton staje się wielką unoszącą się głową, znaną jako MODOK (z ang. Mentalny Organizm Zaprojektowany Jedynie do Zabijania). Ciekawe będzie zobaczyć, jak twórcy uczynią z niego realistyczne i realne zagrożenie dla drużyny.


Jak na razie zwiastuny pokazały również fragment walki Hulka z Abomination. Jest on w gruncie rzeczy zdeformowaną i wypaczoną wersją bohatera, możemy się więc spodziewać miedzy nimi niszczących potyczek. Jak na razie to jedyni złoczyńcy, o których wiemy – jednak jako że Marvel’s Avengers zapewni więcej popremierowej treści dla graczy, możliwe jest, że ujrzymy większą liczbę klasycznych wrogów siejących zamęt wśród drużyny.

The post Przedstawiamy: ‘Marvel’s Avengers’ appeared first on FANDOM.

Leave a Reply